wz
Klub chovatelů králíků Meklenburských strakáčů
Klub Chovatelů králíků Meklenburských strakáčů
Výbor klubu:

Předseda:
Ing. František Honsa

Jednatel:
Petr Šalom

Pokladník:
Miroslava Kalčíková

Předseda RK:
Josef Šitár

Registrátor:
Lenka Michálková
Klub Chovatelů králíků Meklenburských strakáčů
Klub Chovatelů králíků Meklenburských strakáčů
O klubu

Stanovy našeho klubu

Registrace KCHKMS našeho klubu.

Rok 2005 - založení

Klub chovatelů králíků Meklenburského strakáče KCHKMS byl založen 15.1.2005 byl na výstavišti v Lysé nad Labem při výstavě NÁŠ CHOVATEL 2005 . Sídlo klubu je Čisovicích u Prahy a má v současné době 22 zakládajících členů.

Proč právě Čisovice? Naše ZO ČSCH v Čisovicích je malá, ale aktivní organizace,které se daří organizovat výstavy,chovateli velice dobře hodnocené.

Stal jsem se členem této organizace před dvěma roky,kdy jsem začal také chovat králíky Meklemburské strakáče červené. K chovu tohoto plemene mně přivedl přítel Luboš Kožíšek,chovatel a kamarád, který je také členem naší ZO.Spolu s jeho manželkou Blankou Kožíškovou, Zdeňkem Troníčkem, Radkou Troníčkovou, Richardem Dusilem a Standou Vančatem se nám podařilo najít společnou „chovatelskou notu“.

Na výstavách,které jsem navštívil jsem plemeno MS málo vídával.I já,když jsem do svého chovu chtěl získat kvalitní kus jsem musel vyjet do Německa,kde toto plemeno vzniklo a dají se zde koupit kvalitní chovná zvířata.

Jelikož jsme o sobě jako chovatelé tohoto plemene u nás ani pořádně nevěděli,rozhodl jsem se ,že se pokusím založit klub a tím dám chovatele tohoto plemene dohromady a vzájemnou spoluprací chov tohoto hezkého kresebného králíka u nás rozšíříme.

Založit klub se nám podařilo a tím naše práce právě začíná.

Všem,kteří mají zájem o chov tohoto plemene jsou dveře do našeho klubu otevřeny.

V případě jakéhokoliv dotazu jsem vám připraven pomoci sám,nebo zprostředkovat radu jiného chovatele tohoto plemene.

Můžete mně kontaktovat na adrese Ing. František Honsa, Stržná 753/20, 165 00 Praha 6 – Suchdol, tel.: 603 498 337 , e-mail: fhonsa@seznam.cz.

Přeji všem chovatelům tohoto plemene, aby je jim jejich chov dařil-co nejvíce kresebných králíků a žádné nemoci.


Ing. František Honsa
Předseda klubu
POČÍTADLO